1. Seks osób niepełnosprawnych

  Seks osób niepełnosprawnych

  W Polsce współżycie seksualne osób niepełnosprawnych stanowi temat tabu. Tymczasem są to ludzie pełnowartościowi emocjonalnie, mający potrzeby erotyczne i pełne prawo do ułożenia sobie życia osobistego, spełnionego także od strony seksualnej.

  Czytaj więcej »
 2. Porady Mistrza Bocci : Jak trenować boccię? Co każdy zawodnik powinien sam zrobić, aby robić postępy w grze?

  Porady Mistrza Bocci : Jak trenować boccię? Co każdy zawodnik powinien sam zrobić, aby robić postępy w grze?

  Radzi Andrzej Janowski - 10 ty zawodnik BC4 World Boccia Open 2017 w Sewilli:

  Czytaj więcej »
 3. JAK PRAWIDŁOWO WYMIERZYĆ WÓZEK INWALIDZKI?

  JAK PRAWIDŁOWO WYMIERZYĆ WÓZEK INWALIDZKI?

  Kiedy stoimy przed decyzją o zakupie wózka inwalidzkiego, a raczej wyboru odpowiedniego, musimy wiedzieć, czego oczekujemy i co jest nam potrzebne. Aktualnie rynek wózków inwalidzkich jest naprawdę bogaty i chyba nie istnieje taka możliwość, że nie da się znaleźć odpowiedniego. Różni producenci zasypują nas ofertami, które przede wszystkim, są dostosowane do klientów – cenowo oraz jeśli chodzi o dodatkowe opcje typu siedziska, podnóżki i inne niezbędne części… Klient i jego potrzeby są dla producentów najważniejsze. O czym warto pamiętać przed zakupem wózka? A o tym, żeby znać swoje oczekiwania co do sprzętu, który będziemy używać na co dzień, oraz wystrzegać się błędów typu: mam za duży/za mały wózek.

  Czytaj więcej »
 4. Polska Liga Bocci

  1. UCZESTNICTWO:  Zawody rozegrane zostaną w grupie paraolimpijskiej (mecze w piątek i sobotę 28-29 września) indywidualnie: w zależności od zgłoszeń w klasach BC1, BC2 , BC3, BC4 i BC 5 bez podziału na kategorie płci i wieku. W przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń zastosowane zostanie łączenie grup np. BC1 + BC4 + BC5). Prawo startu w eliminacjach w tej grupie mają wyłącznie osoby posiadające obywatelstwo polskie oraz klasę startową przyznaną przez międzynarodowego lub narodowego klasyfikatora medycznego Bocci (w Polsce przez panel Klasyfikacyjny PZBocci), będące zawodnikami zarejestrowanymi w organizacjach zrzeszonych w Polskim Związku Bocci i posiadający aktualną licencję PZBocci.  Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej decyzji dot. zakwalifikowania do zawodów. Termin zgłoszeń wstępnych do środy 5 września godz. 12:00. Ostateczna lista uczestników zostanie opublikowana do 20 września. UWAGA: warunkiem startu w Finale Mistrzostw Polski organizowanym w Zamościu w dn. 1619 listopada 2018 jest uczestnictwo w minimum dwóch (2) Turniejach Eliminacyjnych w ramach Polskiej Ligi Bocci. Do rankingu liczone będą trzy (3) najlepsze wyniki poszczególnych zawodników, którzy wystartowali w turniejach: Konopiska 11-14 maja Zielona Góra 25-27 maja Kraków 27-30 września Wągrowcu 19-22 października 2. ORGANIZATORZY TURNIEJU:  Polski Związek Bocci we współpracy z Fundacją „Szkoła bez Barier” na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami w Krakowie i z Miastem Krakowem. 3. FINANSOWANIE: - Koszty związane z organizacją zawodów pokrywane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , wpisowego oraz środków własnych - Liczba zawodników i osób towarzyszących jest ograniczona wielkością budżetu. - Po pisemnym zgłoszeniu i ewentualnych uzgodnieniach telefonicznych organizator poinformuje o finalnie zaakceptowanej liczbie zawodników i osób towarzyszących (do 20 września) . - Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu oraz nie zapewnia przejazdów lokalnych podczas zawodów. Koszty dojazdu organizacje pokrywają we własnym zakresie. Uwaga: ekipy, które zamierzają wyjechać w niedzielę 30 września (nie korzystać z noclegu sobota/niedziela) są ZOBLIGOWANE do poinformowania o tym już w pierwszy zgłoszeniu Organizatorzy finansują koszty:  zakwaterowania i wyżywienia (od kolacji 27 września do śniadania 30 września dla grupy paraolimpijskiej)  UWAGA !: udział grup integracyjnych należy omówić telefonicznie z P. Renatą PISAREK
  Czytaj więcej »
 5. BISFed 2018 Poznań Regional Open

  BISFed 2018 Poznań Regional Open

  In 5-12 September 2018 at the Sports Hall of the Poznan University of Technology (at Piotrowo 4 Street) there will be the European Boccia Competition BISFed 2019 Poznan Regional Open under the honorary auspices of the First Lady of the Republic of Poland - Agata Kornhauser-Duda. Bocciasport.com and Prolimpic are official sponsors of the competition.

  Czytaj więcej »
 6. Zawody "BISFed 2018 Poznań Regional Open" zbliżają się pełną parą

  Zawody "BISFed 2018 Poznań Regional Open" zbliżają się pełną parą

  INFORMACJA o Europejskich Zawodach Bocci - BISFed 2018 Poznań Regional Open pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy Rzeczypospolitej Polskiej - Pani Agata Kornhauser-Duda

  Czytaj więcej »
 7. Definicja sportu Osób Niepełnosprawnych

  • Sport osób niepełnosprawnych jest oparty na wzorach sportu uprawianego przez pełnosprawnych. • Zmiany w sposobie rozgrywania danej dyscypliny , przepisach i sędziowaniu wprowadza się tylko dla zaadaptowania dyscypliny do dysfunkcji zawodników oraz dla zwiększenia ich bezpieczeństwa • Obowiązuje podział na grupy i klasy startowe, aby w sporcie mogli współzawodniczyć niepełnosprawni o jednakowych lub podobnych możliwościach funkcjonalnych • Rozróżnia się trzy grupy sportu osób z niesprawnościami : 1 - narządu ruchu i wzroku, 2 – narządu słuchu, 3 – z niepełnosprawnością intelektualną . • Różnorodność wym. grup wyraża się m. in. trzema formami Igrzysk: Paraolimpiad, Olimpiad Specjalnych i Deaflympics
  Czytaj więcej »
 8. Gdzie najlepiej grać w boccie?

  Gdzie najlepiej grać w boccie?

  Poniżej przedstawiamy listę klubów i organizacji zajmujących się profesjonalnie boccią :

  Czytaj więcej »
 9. Zajęcia dla osób niepełnosprawnych – boccia

  Zajęcia dla osób niepełnosprawnych – boccia

  W tym artykule po raz kolejny chcemy Was zachęcić do bocci. Bo ta gra to nie tylko sport paraolimpijski, międzynarodowe zawody BISFed, reprezentacje krajów, ale przede wszystkim świetna rozrywka i zajęcia sportowe bez ograniczeń wiekowych oraz sprawnościowych. Znowu mówimy Wam -  boccia jest dla wszystkich!

  Czytaj więcej »
 10. Boccia becomes easier with Prolimpic

  Boccia becomes easier with Prolimpic

  We have already written about boccia and probably you can guess that if our store is called Boccia Sport, we are its devoted fans and we try to promote it here and also in our social media. Boccia is very popular among people with disabilities, who practice this sport, but there are still quite a lot of people who could try themselves in this discipline, but they do not know if they can, if they meet the requirements etc. Therefore, we would like to present you some practical information to everyone interested in this Paralympic sport.

  Czytaj więcej »
 11. Goalball w pigułce

  Goalball w pigułce

  Sport jest wspaniały i daje ogrom możliwości nie tylko pełnosprawnym. Wielokrotnie był tutaj poruszany temat sportów adaptowanych, które aktywizują osoby z niepełnosprawnościami. Przecież nasz sklep powstał z myślą o ułatwianiu uprawiania dyscyplin sportowych dedykowanych niepełnosprawnym. Dlatego chcemy Wam powiedzieć co nieco o sporcie paraolimpijskim dla osób niewidomych i niedowidzących, a mianowicie o goalballu!

  Czytaj więcej »
 12. Otto Bock Juvo – jeszcze większa niezależność na wózku elektrycznym

  Otto Bock Juvo – jeszcze większa niezależność na wózku elektrycznym

  Wielokrotnie słyszy się, że wózek inwalidzki to wielkie ograniczenie - jak choćby w powiedzeniu 'przykuty do wózka'. Tak naprawdę wózki dają osobom niepełnosprawnym niezależność, bo to dzięki nim można się samodzielnie przemieszczać do pracy, szkoły, kina, gdzie tylko zapragną. Niezmiernie istotne jest więc dopasowanie ofert, które dostępne są na polskim rynku, do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy wyborze wózków inwalidzkich do naszego sklepu jesteśmy wymagający, bo nie chodzi tutaj tylko o cztery kółka, ale o odpowiednią jakoś wykonania, wygodę użytkowania oraz dostosowanie sprzętu do różnych wymogów naszych klientów.

  Czytaj więcej »
 13. PROLIMPIC - polskie rampy do bocci

  PROLIMPIC - polskie rampy do bocci

  Sklep bocciasport.com powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych. Tu nie chodzi tylko o to, żeby sprzedawać, ale o to, że chcemy dostarczać sprzęt, dzięki któremu wszyscy możemy być aktywni i zadowoleni z życia. Cały czas poszukujemy czegoś nowego, staramy się rozwijać, dlatego jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, że nareszcie na rynku pojawił się produkt, nad którym prace trwały dość długo, włożono w to sporo wysiłku i serca... Przed Wami nasza duma, polskiej produkcji, naszej produkcji... rampy do bocci PROLIMPIC! Kolejnym sukcesem jest to, że wyłącznym dystrybutorem ramp PROLIMPIC jest słynne Handi Life Sport!

  Czytaj więcej »
 14. Boccia - sport paraolimpijski bez ograniczeń

  Boccia - sport paraolimpijski bez ograniczeń

  Podróżując po zachodnich i południowych krajach Europy w parkach, na plażach, rynkach możemy natknąć się na grupy, zazwyczaj mężczyzn, którzy rzucają małymi kulami, inaczej bulami, na niewielkich boiskach. Ta gra pochodzi z Włoch i nazywa się bocce. Nią inspirowali się twórcy sportu nazwanego boccia, który bardzo szybko stał się popularny na całym świecie i otrzymał miano sportu paraolimpijskiego.

  Czytaj więcej »
 15. Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2018

  Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2018

  Po czterech latach przerwy Paraolimpijczycy ponownie stanęli do walki o medale w koreańskim Pjongczang. 9 marca wystartowały XXII zimowe igrzyska paraolimpijskie. Rywalizacja potrwa do 18 marca. Nasz dorobek medalowy w zimowych igrzyskach paraolimpijskich wynosi: 44 krążki, w tym 11 złotych, 6 srebrnych i 27 brązowych. Pjongczang symbolizuje nowy początek świata, pełnego harmonii i zrozumienia, jakim jest świat igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.

  Czytaj więcej »
 16. IntimateRider

  IntimateRider

  Nasz sklep został stworzony z myślą o aktywnych osobach niepełnosprawnych, które w pełni korzystają z życia i są otwarte na świat oraz wszelkie jego przyjemności. Czasem jednak niepełnosprawność może nas ograniczać, dlatego staramy się pomóc Wam te trudności pokonać. Zapewniamy sprzęty sportowe i nie tylko, bo nie samym sportem żyje człowiek. Dla naszego dobrego samopoczucia oraz zdrowia niezmiernie ważny jest również seks.

  Czytaj więcej »
 17. Narciarstwo alpejskie, czyli sport paraolimpijski dla wszystkich

  Narciarstwo alpejskie, czyli sport paraolimpijski dla wszystkich

  Sporty przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych stają się coraz bardziej popularne i coraz łatwiej dostępne – sprzęty, instruktorzy, obiekty. To, że osoby z niepełnosprawnością uprawiają różne sporty jest zupełnie normalne. Aktywność fizyczna to ogromna przyjemność. Dobra, ale jak życie na kołach utrudnia śnieg to co wtedy? A wskakujemy w monoski i śmigamy po stoku!

  Czytaj więcej »
 18. Wibratory medyczne Viberect i Ferti Care

  Wibratory medyczne Viberect i Ferti Care

  Mamy XXI wiek a dzięki temu, że technika współpracuje z medycyną, niektóre z przeszkód, które stawia przed nami nasz własny organizm odchodzi w niepamięć. W tym artykule skupimy się na seksie, a właściwie to na działaniach wspomagających nasze ciało podczas stosunku. Mamy dla Was garść informacji oraz przydatny sprzęt, który pomoże Wam zwyciężyć z własną niemocą i cieszyć się seksem nawet wtedy, kiedy nasz organizm mówi temu nie. Przed Wami słów kilka o medycznych wibratorach dla mężczyzn.

  Czytaj więcej »
 19. Showdown - sport dla niewidomych

  Showdown - sport dla niewidomych

  Nazwa showdown może i niewiele mówi laikom sportów osób niepełnosprawnych, ale jest to bardzo interesująca dyscyplina sportu dla niewidomych, niedowidzących i nie tylko…

  Czytaj więcej »
 20. Narciarstwo alpejskie osób niepełnosprawnych

  Narciarstwo alpejskie osób niepełnosprawnych

  Narciarstwo alpejskie osób niepełnosprawnych jest dyscypliną mającą dość spore tradycje. Pierwsze zawody narciarzy niepełnosprawnych odbyły się w roku 1948, w austriackiej miejscowości Badgastein. Od tej pory regularnie organizowane są mistrzostwa świata w tej dziedzinie, a także Puchar Świata oraz Puchar Kontynentalny. Najlepsi zawodnicy w omawianej dyscyplinie pochodzą z państw, w których również sportowcy pełnosprawni osiągają największe sukcesy – a więc z Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch czy Francji.

  Czytaj więcej »
 21. Nowy serwis wózków inwalidzkich oraz Handbike bocciasport.com

  Nowy serwis wózków inwalidzkich oraz Handbike bocciasport.com

  Nowy serwis wózków inwalidzkich oraz Handbike bocciasport.com Wyobraźmy sobie sytuację, w której psuje nam się samochód. Na pewno nie jest to dla nas komfortowa sytuacja. Dla wielu ludzi jest on często głównym środkiem lokomocji. Co wtedy robimy? Dzwonimy do jednego z kilkudziesięciu warsztatów samochodowych i umawiamy się na jego naprawę.

  Czytaj więcej »
Strona