690,00 zł 560,98 zł
    Brak w magazynie

Produkty 9

na stronę
Sędziowanie meczów bocci nie jest rzeczą łątwą. Wymaga sporej wiedzy, umiejętności oraz zdolności do zachowania pełnej koncentracji przez długi czas. Celem gry w boccie jest umieszczenie bil swojego koloru jak najbliżej „Jacka”. Kolor bil, którymi dany gracz lub drużyna będzie grać losowany jest w tzw. „Call Roomie” przed rozpoczęciem meczu. Zawodnicy muszą zjawić się w „Call Roomie” co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem meczu lub w czasie ustalonym przez organizatora zawodów. Po upływie określonego czasu wejście do „Call Roomu” zostaje zamknięte, a zawodnicy, którzy nie zjawili się w nim na czas przegrywają mecz walkowerem 6:0. Sędzia rzuca monetą, a wygrywająca strona wybiera kolor bil, którymi będzie grać. Zawodnicy mają również prawo do grania własnymi „Jackami”. Po wyjściu z „Call Roomu” zawodnicy udają się na boisko, a sędzia boiskowy ogłasza 2 minutową rozgrzewkę. Nie mogą w niej brać udziału zawodnicy rezerwowi. Mecz rozpoczyna się przez wyrzucenie białej bili na boisko – zawsze rozpoczyna strona grająca czerwonymi bilami. Po wyrzuceniu „Jacka” ten sam zawodnik wyrzuca swoją bilę kolorową, następnie rzuca jego przeciwnik. Kolejny rzut wykonuje zawodnik, którego bila znajduje się dalej od bili białej. Ta procedura jest kontynuowana, aż wszystkie bile zostaną wyrzucone. Grający mają możliwość zrezygnowania z wykonania rzutów, wówczas ich pozostawione bile uznane są za nieważne. w ofercie bocciasport.com znajduje się wszystkie niezbędne akcesoria dla każdego sędziego bocci.