Handbikes

Sport niepełnosprawnych – szerzej zwany w świecie sportem adaptowanym – jest narzędziem skutecznie wyzwalającym tłumioną, szczególnie u młodych osób, energię życiową. Jedną z popularniejszych dyscyplin sportu adaptowanego jest jazda na handbike, czyli rowerze napędzanym siłą rąk. Rozpoczynając regularne treningi, warto wiedzieć, że paratriathlon stał się nową dyscypliną paraolimpijską.

Handbike (rower ręczny) to pojazd, na którym mogą jeździć osoby z uszkodzonym układem ruchu (w tym również kręgosłupa). Można poruszać się na klęcząco lub na leżąco. Pozycja leżąca umożliwia szybszą jazdę (ponad 50 KM/H). Gdy pojawią się podjazdy, łatwiej jest wjeżdżać w pozycji klęczącej, która umożliwia operowanie całym tułowiem.

Sport adaptowany, w tym także handbike, likwiduje wykluczenie społeczne, poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje niepełnosprawnym możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Możliwość współzawodnictwa sportowego jest znaczącym czynnikiem mobilizującym do systematycznego zwiększania umiejętności niepełnosprawnych, a w konsekwencji przełamywania barier psychologicznych i zwiększenia motywacji do podjęcia aktywności społecznej lub zawodowej. W sporcie czy to osób zdrowych, czy niepełnosprawnych, najważniejsze jest bowiem pokonywanie własnych ograniczeń, a największym rywalem jesteśmy my sami.

W ofercie sklepu Boccia Sport dostępne są różne wersje handbike, z elektryką lub bez. Zapraszamy do przyjrzenia się naszym rowerom.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-9 z 19

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-9 z 19

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący