Karty do gry z dużym drukiem

24,00 zł
W magazynie
SKU
Karty do gry z dużym drukiem

Producent: Cartamundi

W naszej ofercie znajduje się wiele talii kart do gry. W tym miejscu prezentujemy 54 karty z dużym drukiem, znanego belgijskiego producenta. Karty są szczególnie przydatne dla osób niedowidzących i seniorów.

Opis

Co to jest?

Karty do gry znane były w Chinach już przed X wiekiem naszej ery. Powstały w wyniku przeniesienia na papier notacji używanej podczas gry w kości. Niektóre źródła wskazują, że karty wywodzą się wprost z chińskich, papierowych pieniędzy. Te same źródła twierdzą, że w pierwszych grach karcianych zamiast kart posługiwano się banknotami. Do Europy karty trafiły w XIV wieku, zaś wzrost ich popularności nastąpił wraz z rozpowszechnieniem się druku, wynalezionego przez Johannesa Gutenberga. Karty wykonuje się z kilku warstw papieru powlekanego cienką warstwą plastiku. Produkowane są karty o różnych wymiarach. Małe karty używane są np. do stawiania pasjansów, zaś z lepiej widocznych, dużych kart korzysta się np. na scenie, podczas pokazów prestidigitatorskich. Przyjęto, że  standardowe wymiary kart wynoszą 89 x 57 mm. Setki, a może i tysiące powstających gier karcianych sprawiły, że karty przetrwały do dziś, a gry karciane cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością.

Karty z dużym drukiem świetnie nadają się dla osób niedowidzących i starszych.  Ulubione gry przy ich użyciu będą odtąd dostępne dla wszystkich.

Specyfikacja techniczna

  •         Duża grafika i duży druk - wysokość znaków 1,5 cm
  •         Bardzo dobra rozpoznawalność kolorów
  •         Wymiary 88 x 63 mm
  •         Karty zostały powleczone cienką warstwą plastiku
  •         Rewers w kolorze czerwonym.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Karty do gry z dużym drukiem