orcam my eye

 Misją OrCam jest wykorzystanie potencjału cyfrowej identyfikacji poprzez wdrożenie pionierskiej technologii w wygodnym akcesorium, które poprawia jakość życia osób niewidomych, niedowidzących lub mających problemy z czytaniem. Firmę OrCam założyli w 2010 roku profesor Amnon Shashua i Ziv Aviram, którzy są również współzałożycielami Mobileye, lidera w zakresie systemów zapobiegania kolizjom i innowatora w dziedzinie jazdy autonomicznej. Pierwsze urządzenie OrCam MyEye miało premierę w 2015 roku, a nowa generacja OrCam MyEye 2.0 pojawiła się na rynku w roku 2017.

Założyciele:

Prof. Amnon Shashua. Współzałożyciel, Przewodniczący Rady Nadzorczej i Dyrektor Technologiczny Profesor Amnon Shashua jest wykładowcą na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Specjalizuje się w komputerowym rozpoznawaniu obrazów i systemach uczących się (machine learning). Do jego osiągnięć akademickich należą m.in. wyróżnienie im. Davida Marra w 2001 roku, nagroda za innowacje (Kaye Innovation Award) w 2004 roku i nagroda im. Michaela Landau w kategorii nauk ścisłych w 2005 roku. Jest współzałożycielem Mobileye, izraelskiej spółki rozwijającej zaawansowane systemy wspomagania kierowcy oparte o wideo detekcję(ADAS), służące do zapobiegania kolizjom lub minimalizacji ich skutków.

Mr. Ziv Aviram. Współzałożyciel, Prezes Zarządu i Główny Dyrektor Wykonawczy Jest jednym z najbardziej uznanych izraelskich menedżerów. Przed założeniem OrCam był również współzałożycielem Mobileye, izraelskiej spółki rozwijającej zaawansowane systemy wspomagania kierowcy oparte o wideo detekcję(ADAS), służące do zapobiegania kolizjom lub minimalizacji ich skutków. Obecnie 90% wiodących producentów w branży motoryzacyjnej używa technologii Mobileye, aby udoskonalić bezpieczeństwo swoich pojazdów. Ponadto rewolucyjna technologia jazdy autonomicznej Mobileye całkowicie zmieni sposób prowadzenia samochodów w przyszłości. W sierpniu 2014 roku firma Mobileye przeprowadziła największą w historii Izraela pierwszą ofertę publiczną, a w sierpniu 2017 roku została nabyta przez firmę Intel za równowartość ok. 15,3 miliardów USD, co stanowiło rekordową kwotę nabycia w segmencie izraelskich spółek technologicznych

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.